5
(1)

TF-Budapest – Bajai Bácska FKE 85-89 (22-18, 25-18, 16-32, 14-9, 8-12)

A rossz sorozat megszakítása érdekében utazott a fővárosba a Bácska. A születésnapját a hétvégén ünneplő Cservék Csaba együttese az elmúlt hetekben sorozatban vereséget szenvedett, mind idegenben, mind pedig hazai pályán szenvedtek Pongóék.

A TF-Budapest ellen jól kezdett a Baja, az első percekben néhány ponttal a mieink vezettek. A játékrész második felére támadásban feljöttek a hazaiak és átvették a vezetést. 22-18 A második negyedben már egyértelműen a fővárosiak akarata érvényesült, a gyors lábú mezőnyemberekkel nem tudott mit kezdeni a Bácska. A félidőre 10 egység fölé nőtt a különbség. 47-36

A fordulás után egy rendezett, összeszedett Bácska lépett pályára. Összeállt a mieink védekezése, támadásban pedig Pongó és Jakab a hátán vitte a csapatot. Fokozatosan csökkent a hátrány, sőt a negyed második felében a vezetést is átvették a bajaiak. 63-68

A negyedik etap hatalmas izgalmakat hozott. Előbb a fővárosiak vették át a vezetést, majd a bajaiak jó kinti dobásaikkal visszavették azt. Az utolsó percekben a TF rohant a bajaiak után, de az utolsó másodpercekben úgy tűnt nem érik utol őket. 11 másodperccel a vége előtt 2 pontos vezetésnél Pongó csak az egyik büntetőjét dobta be, majd 5 másodperccel a vége előtt Karosi hármasával egyenlíteni tudott a TF. Jöhetett a hosszabbítás. 77-77

Bajai pontokkal kezdődött a ráadás, pár ponttal mindig a mieink vezettek. A Cservék tanítványok ugyan nagyon fáradtak voltak, hiszen jóval rövidebb kispaddal küzdötték végig a mérkőzést. Itt jegyeznénk meg, hogy míg az elmúlt fordulók során többször is kritika érte a hozzáállást, ma ezen a téren nagyot alkottak Pongóék. Az utolsó percek óriási izgalmakat hoztak, ahol végül a Bácska egyebek mellett Pongó higgadt büntetőzésével meg tudta tartani az előnyét és megnyerte az összecsapást. Ezzel megszakadt a hetek óta tartó rossz sorozat és az első győzelem is megszületett 2021-ben. Gratulálunk a fiúknak!