(1)

NB 1 B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés:

Bajai Bácska FKE – NKA Pécs 84-107 (25-28, 18-23, 21-22, 20-34)

A Bácska legjobb dobói: Nagy 29/3, Goldring 26/12, Délity 15/9

Továbbra is nagyon nehéz körülmények között készült a mérkőzésre a Bácska, több alapember hiányzik a keretből különböző okok miatt. Ennek fényében nagyobb terhelés jut a fiatalokra, akik próbálnak is lelkesen helytállni. A pécsiek elleni mérkőzésen gyakorlatilag három felnőtt játékossal állt ki a bajai gárda, köztük Délity Bence vezetőedzővel.

A fiatal pécsi együttesben több ismerős arcot is felfedezhettünk, korábbi Bácska nevelésű játékosok pattogtatnak jelenleg Pécsett. A feldobást követően a pécsiek kezdték jobban az összecsapást, a negyed második felében már 12 pont is volt az előnyük. Az utolsó percekben azonban felzárkózott a Bácska, így 10 perc játékot követően szoros volt az állás. 25-28

A folytatásban ismét a vendégek akarata érvényesült és gyorsan 10 pont fölé nőtt a baranyaiak előnye. Sőt, nem sokkal később már a 20 pontos különbséget ostromolták Rátvayék, azonban innen ismét vissza tudott kapaszkodni a bajai csapat. Nagy Daniék pontos támadásbefejezésekkel folyamatosan csökkentették a hátrányukat, a nagy szünetben már csak 8 egységgel járt előrébb a Pécs. 43-51

A harmadik játékrész első felében állandósulni látszott a 10 pont körüli vendég előny, mindkét oldalnak voltak válaszai a másik kosaraira. A negyed utolsó perceiben viszont inkább a bajaiak bizonyultak a pontosabbnak és 6 pontra is megközelítették a vendégeket.

A záró játékrészre azonban elfáradt a Bácska, a fiatal vendég gárda átfutott Goldringéken. Pillanatok alatt 20 pont közelébe nőtt a különbség és innen már nem volt visszaút a bajaiak számára. Végül magabiztosan, 107-84-re nyert az NKA. A Bácska így továbbra is győzelem nélkül áll a Piros csoportban, a következő fordulóban Óbudára látogat csapatunk.