(1)

NB 1 csoportos férfi kosárlabda mérkőzés:

Bajai Bcska FKE – PVSK-Cargate 72-80 (25-21, 23-23, 20-16, 4-20)

A Bácska legjobb dobói: Goldring 18/6, Nagy D. 15/6, Jakab 14/6

A szokottnál kedvezőbb előjelekkel várta az összecsapást a Bácska, hiszen több felnőtt játékos is vállalta a mérkőzést. A fiatal pécsi csapatban ismerős arcokat is felfedezhettünk, korábbi Bácska nevelésű kosarasok pattogtatnak jelenleg a PVSK-ban.

Triplazáporral indult az összecsapás, Szatmári, Pongó, Goldring és Nagy kosaraival 12-2-re elhúzott a Bácska. Ezt követően éledezni kezdtek a pécsiek és 18-19-nél már a vendégeknél volt az előny. A negyed vége viszont a bajaiaknak sikerült jobban, így 10 perc után 25-21-re vezettek a mieink.

A második negyed Jakab triplájával kezdődött, majd állandósulni látszott az 5-7 pontos hazai vezetés. A játékrész második felében felváltva estek a kosarak, a nagyszünetben 48-44-re vezettek Nagy Daniék. A fordulást követően a Bácska kezdett jobban, percek alatt 10 pontra hízott a hazai előny. 54-44 A jó játék a negyed további részére is megmaradt, így a záró etap előtt 8 egységgel jártak előrébb a bajaiak. 68-60

Rosszul indult viszont a negyedik negyed, az első percben kipontozódott ugyanis Pongó Martin. A vezérét vesztett bajai csapatot nagyon megzavarta a pécsiek letámadása és agresszív játéka. Egymás után estek a pécsi kosarak, míg a mieink nem tudtak betalálni. A vendégek előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Az utolsó 3 perc hazai kosárcsendje pedig végleg eldöntötte a mérkőzést. A PVSK 80-72-re nyerni tudott Baján.

A vereség mellett egyéb rossz hír is szomorúságot okozhat a szurkolóknak. A találkozó előtt jelentették be, hogy újabb felnőtt játékossal csökkent a keretünk, hiszen a Jászberény leigazolta Kucsora Csabát. A játékos a bajnokság hátralévő részében így a feljutást célul kitűző jászságiak sikeréért hajt. Sok sikert, Csaba!

A játékoskeret mellett az edzői stáb is gyengült a héten. Bejelentette ugyanis távozását Radnóti Miklós, aki nem kevesebb, mit 17 esztendeje dolgozott már az utánpótlás csapatok mellett. „Azért döntöttem így, mert elvesztettem a Bajai Bácska Férfi Kosárlabda Egyesület utánpótlás-neveléshez való hozzáállásába vetett hitemet. A jövőben a családomra, a játékvezetésre és a vonatkerti iskola intézményvezetői feladataira szeretnék koncentrálni” – nyilatkozta a távozás okait boncolgatva Radnóti Miklós.