0
(0)

November közepén a lengyelországi Katowicében rendezték meg a 34. Kyokushin Karate Európa-bajnokságot. Az eseményen a Baja Kyo Dojo mestere, Szerény Csenge is részt vett. A bajai sportoló a legjobb 8 között búcsúzott, így az 5-8. helyen zárta a kontinenstornát. Csenge az amve.hu portálnak nyilatkozva foglalta össze az EB történéseit.

„Igazából saját magammal szemben helyeztem nagyon magasra a mércét, két kísérőmmel, Kákonyi Zoltánnal és Szimon Kristóffal érkeztem a versenyre. Én végig nagyon harcoltam, úgy érzem mindent beleadtam az összecsapásaimba. Az előzetes célom a legjobb négybe jutás volt, és a dobogóra felállni. Ez most nem sikerült, ám úgy gondolom, ilyen legendák között megtiszteltetés volt a legjobb nyolcba jutni. Szembekerülhettem a későbbi EB-győztes Ksenia Zasorina-val is, aki 2019-ben a COVID előtt  valósággal végig verte a világot, és az összes japán bajnokságot is hatalmas elszántsággal küzdve nyerte meg. Említhetném még Ulyana Grebenschikova-t, aki szintén a világklasszisok között foglal helyet,  ő hasonlóan oroszként jutott a döntőbe a 65 kg-s női mezőnyben. Ebben a nívós súlycsoportban az 5-8. helyen végezni nagyon jó érzés volt.” – zárta gondolatait Szerény Csenge.

A hírportálnak nyilatkozva Szerény Csenge hozzátette: egy hosszabb versenykihagyást követően nagy élmény volt újra versenyezni, és az EB tapasztalatait a mindennapi edzésmunkában is próbálja hasznosítani.