Bajai LC – Soltvadkerti TE Variens 3-2 (2-1)

Baja, 200 néző

V: Polyák (Tóth, Lichtenberger)

G: Baladin (11-esből), Nagy, Follárdt ill. Hegedűs, Farkas

Nem kevesebb, mint 5 év szünetet követően rendeztek ismét megyei élvonalbeli mérkőzést a Vasváriban. Az elmúlt években a bajai labdarúgás történelméhez méltatlan dolgok zajlottak le a városunk futballjában, így most minden szurkoló örült, hogy legalább a megyei első osztályban indulhat Koch Tamás együttese.

A nyáron több játékos is érkezett a BLC együtteséhez, így kérdéses volt, hogy néhány hét alatt sikerült e csapattá kovácsolódnia a futballistáknak. Jól kezdte az összecsapást a BLC, az 5. percben Kerezsit buktatták a védők a 16-oson belül. A jogosan megítélt büntetőt Baladin magabiztosan értékesítette. 1-0

A folytatásban sem álltak le a bajaiak, aminek meg is lett az eredménye. A 19. percben egy szögletet követően Nagy Előd növelte kettőre a BLC előnyét. 2-0

A folytatásban több hazai lehetőség is kimaradt, majd a játékrész utolsó perceire átvette az irányítást az ébredező Soltvadkert. Sőt, a lefújás előtt Hegedűs mesterien tekert egy szabadrúgást a bajai kapuba, visszahozva csapatát a mérkőzésbe. 2-1

A szünet után továbbra is a vendégek bizonyultak a kezdeményezőbbnek, a hazai támadások nem jelentettek igazi veszélyt a kapura. 20 perc játékot követően gólra is váltotta fölényét a Soltvadkert, Farkas okosan lőtt Tóth mellett a hálóba. 2-2

Percekkel később kevés hiányzott hozzá, hogy a vezetést is megszerezzék a vadkertiek, hatalmas lehetőség maradt ki a bajai kapu előtt. A futball íratlan törvénye most is igazolódott, hiszen az ellentámadásból betalált a Baja. Varga lövését még kiütötte Eifert, a kipattanóra azonban érkezett Follárdt és a kapus mellett a hálóba lőtt. 3-2

A folytatásban már nem esett több találat, így a Bajai LC győzelemmel tért vissza a megyei élvonalba. Folytatás a hétvégén a Lajosmizse vendégeként.

PT / Fotó: Pulai Zsóka