0
(0)

Bajai Bácska FKE – Salgótarjáni KSE 91-76 (19-16, 26-25, 33-17, 13-18)

A Bácska legjobb dobói: Jakab 25/12, Pongó 16/12, Goldring G 13/3

A remény életben tartása. Ez volt az alapvető célja a Bácska csapatának a Salgótarján elleni hazai mérkőzésen. A bajaiak a tíz idei mérkőzésükből mindösszesen egyet nyertek meg, és a tabella 12. helyére zuhantak vissza. A legjobb nyolc közé jutáshoz valamennyi hátralévő mérkőzést nyerni kellene és más mérkőzéseknek is a mieink szája íze szerint kell alakulni.

Jól kezdte az összecsapást a Bácska, Nagy és Jakab pontjaival vezetett a hazai gárda. Sömenek vezérletével azonban felzárkóztak a tarjániak, majd egy időkérést követően Vukicevic vette a hátára a bajai csapatot. A második negyed is kiegyenlített játékot hozott, felváltva estek a pontok. hazai szempontból egyetlen negatívum volt, mégpedig, hogy a játékrész vége fel Vukicevic súlyosnak tűnő vádlisérülést szenvedett. A nagy szünetben 4 ponttal vezetett a Bácska. 45-41

A folytatásban triplaeső hullott a Salgótarjánra. Pongó, Goldring és Jakab is rendre betalált, de a főszerepet Ágfalvi Bálint vállalta magára. A csapatkapitány előbb a palánk alól volt eredményes, majd sorozatban háromszor is betalált kintről. A tarjániak viszont rendre hibáztak támadásban, így gyorsan 20 pont közelébe kúszott a különbség.

A záró negyedben védekezésváltásokkal próbált felzárkózni a Tarján, de igazából nem forgott veszélyben a Bácska győzelme. Pongóék nem kevesebb, mint 16 hárompontost dobtak a mérkőzésen, ami megsüvegelendő teljesítmény. A sikerrel Cservék Csaba együttese egyelőre életben tartotta a reményt a felsőházi rájátszásba jutásra.