(1)

NB 1 B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés:

Óbudai Kaszások – Bajai Bácska FKE 108-90 (30-23, 24-25, 29-22, 25-20)

A találkozó összefoglalója a Bajai Bácska FKE Facebook oldalán olvasható:

„Sajnos továbbra is vannak hiányzóink, az utazó keretben még mindig a fiatalok vannak többségben. A Kaszások kezdték jobban a mérkőzést (6-0), de hamar fordítani tudtunk. Az 5. percben már 9-11 nekünk. A negyedbeli hat hazai 3 pontos, ami kiváló dobóformával párosult alakult ki a 30-23. Az óbudaiak a folytatásban továbbra is a triplákkal tartották előnyüket, de ennek ellenére sikerült felzárkóznunk (35-33), majd a 16. percben már csak egy pont volt közte (42-41). A hátra lévő időben ismét rákapcsoltak a hazaiak és így alakult ki az 54-48 félidei eredmény. A nagyszünet után felváltva estek a kosarak, a 26. percben lépett meg először 10 ponttal a Kaszások (68-58). Ezután állandósult a különbség. A záró negyedben még tettünk egy próbálkozást, feljöttünk tíz pont alá (85-76), de innentől tovább nőtt az előnyük. 15-0 rohammal végleg eldöntötték a mérkőzést.

A mérkőzésen 28 tripla esett, a hazaik hattal többet dobtak. Ezt a különbséget tükrözi a végeredmény is.
Nálunk hárman is kimagaslóan teljesítettek: Nagy Dani mellett (28/9 pont, 11 lepattanó, 11 kiharcolt fault és 40 VAL), Goldring Benyó (27/12 pont, 5 lepattanó, 8 kiharcolt fault és 30 VAL) és Végh Botond (16/6 pont), de a hazaiaknál heten is tíz pont fölé kerültek. Közülük kiemelkedett Czura Attila, a maga 30/24 pontjával.”
A mérkőzés statisztikája:
Hazai edző nyilatkozata

Armaghani Saeed : Annak ellenére, hogy ezen a héten is nagyon sok problémával küzdött a csapat, sérülésekkel, betegségekkel, úgy gondolom, hogy támadásban elég jól játszottunk, a védekezésünk hagyott javítani valót maga után, azon kell dolgozni és akkor jók leszünk.

Vendég edző nyilatkozata
Hosszú István : Foghíjasan érkeztünk sajnos, két kulcsjátékosunk is hiányzott és persze ez semmit nem von le a Kaszások érdeméből, főleg az első félidőben szenzációsan dobtak kintről, amire ugye mi nem igazán számítottunk, és sajnos a második félidőben nem tudtunk közelebb jönni hozzájuk, sőt még azt mondom, hogy a második félidőben a palánk alatt is sokkal erősebbek voltak és jobban játszottak mint mi, gratulálok nekik. Mi remélem, hogy hamarosan felépülünk és akkor már nyerünk majd mérkőzéseket is.

Forrás: Bajai Bácska FKE Facebook oldala, mkosz.hu
Fotó: Pulai Zsóka