(1)

NB 1 B csoportos férfi kosárlabda mérkőzés:

Bajai Bácska FKE – Budapesti Honvéd SE 95-80 (26-25, 30-22, 23-18, 16-15)

A Bácska legjobb dobói: Jakab 20/15, Goldring G 20/3, Pongó 18/9

Az elmúlt hétvégén a Bácska megszakított rossz sorozatát és a salgótarjániak ellen megszerezte első 2021-es sikerét hazai pályán. A Honvéd ellen ezt szerették volna folytatni a mieink, akik nem számíthattak a hétvégi mérkőzésen részleges vádliizom-szakadást szenvedő Vukicevic Milosra.

Valami azonban nem változott, mégpedig a Bácska hárompontos mutatója, hiszen az első negyedben alaposan megszórta a Honvédot a bajai csapat. Kintről rendre betaláltak a mieink, azonban a fővárosiak szinte mindig válaszoltak is. Ennek megfelelően az első 10 perc kiegyenlített játékot és szoros eredményt hozott. 26-25

A folytatásban a triplák mellett betörésekből is eredményes tudott lenni Cservék Csaba együttese, sőt a negyed utolsó perceiben pontos dobásokkal és jó védekezéssel magabiztos előnyt könyvelhetett el a Bácska. 56-47. Nem volt azonban felhőtlen a mieink öröme, hiszen a félidő utolsó másodpercében a bajaiak egyik legjobbja, Jakab Péter bokasérülést szenvedett. Később kiderült, hogy Peti nem is tudta folytatni a játékot, így Vukicevic után újabb alapemberét veszítette el a Bácska. Petinek gyors gyógyulást kívánunk!

A harmadik játékrészben lehet ezért is, de egy „csakazértis” hangulat lett úrrá a bajai csapaton. Pongó és Ágfalvi vezérletével óriási szívvel játszottak a mieink, aminek meg is lett az eredménye. 10 pont fölé nőtt a felek közti különbség, a Honvéd hiába próbálkozott többször is védekezésváltással. A végén taktikus kosárlabdát bemutatva, Goldring Gergő pontjaira építve tartotta előnyét a Bácska és megnyerte a mérkőzést. 95-80

A sikerrel továbbra is él a remény a felsőházi rájátszásba jutásra, azonban ehhez más mérkőzések megfelelő eredményei is szükségesek. A Bácska legközelebb hétfőn este a PVSK ellen lép pályára a dr. Pósta Sándor sportcsarnokban.